Agrest!

Każdy właściciel działki lub osoby, które choć raz tam były dobrze wiedzą, jak wygląda krzew tego owocu, jak także jak one same smakują. Trzeba jednak uważać, żeby nie jeść niedojrzałego agrestu, bo może to spowodować poważne zatrucie. Należy także jak każdy owoc prosto z krzewu umyć, nawet, jeśli właściciele zapewniają, że nic nam się nie stanie, bo jego owoce nie są pryskane. Ostrożności nigdy nie za dużo, chodzi przecież o nasze dobre samopoczucie, jak i zdrowie.
Agrest to małe i kwaśne owoce. Nie każdemu będą, więc smakować. Możemy go zjeść nie tylko pod postacią czystego owocu. Zakupić, bowiem możemy w sklepach galaretki i kiśle o tym smaku, jak także pyszne dżemy. Znakomite jest również ciasto biszkoptowe z galaretką z kawałkami tego właśnie owocu.
Agrest oprócz walorów smakowych zawiera także witaminy, takie jak B1, B2, czy B6 jak także witaminę C w znacznej ilości chroniącą przed przeziębieniami, jak i witaminę E, czyli tzw. witaminę młodości. Tak, więc można bez obaw zajadać się tym owocem.