Banan!

Banany nie rosną w naszym kraju, nie pozwalają, bowiem na to nasze warunki klimatyczne. Mogą jedynie one urosnąć i dojrzeć w klimacie tropikalnym. Sprowadzane są one do nas z zagranicy, a więc dostarczane są nam z eksportu.
Te owoce kojarzone są nie bez przyczyny z małpami, bo to one są ich prawdziwymi miłośnikami, potrafią się nimi zajadać całymi dniami. Banany są bardzo pyszne, ale posiadają również sporo kalorii, wyjątkowo jak na owoce. Jednak i tak lepiej jest zjeść banana niż batonika. Może zawierają trochę więcej kalorii niż przeciętny owoc, jednak mają qw sobie zarówno dobre składniki. Zawierają one zarówno witaminy, jak i minerały. Są bogatym źródłem potasu, żelaza, sodu, a nawet magnezu. Dostarczają naszemu organizmowi witaminy z grupy B, witaminę C, E jak i karoten.
Banany świetnie pasują jako składnik deserów lodowych lub jako dodatek do ciast z galaretką. Znane są również bardzo dobrze koktajle z tego owoce. Można je zamówić na mieście np. w kawiarni lub zrobić samemu w domu przy pomocy miksera.