Wiśnia!

Wiśnie są bardzo dostępne zarówno w ogrodach, jak i sadach. Jest kuzynką równie pysznej czereśni. W smaku jest słodko- kwaśna, w zależności od swoje odmiany, jak i dojrzałości. Konsumując je prosto z drzewa pamiętaj by przestrzegać podstawowych zasad higieny, czyli umyj je przed podaniem.
Smakuje znakomicie z lodami oraz galaretką. Można je jeść bezpośrednio z drzewa, jak i pod postacią dżemu lub konfitur lub napić się pysznego, i zdrowego kompotu z tego owocu. Małe dziewczynki często wykorzystują ten owoc do poprawienia sobie urody, robiąc miłośnicy nich kolczyki, jak także trochę starsze wiekiem panie używają ich pod postacią kremu do rąk.
Niektórzy miłośnicy wiśni sporządzają z niej alkohol, czyli produkują na użytek własny tzw., wiśniówkę, można ją także kupić w każdym sklepie z alkoholem. Te owoce zawierają dużo witaminy C, potasu i magnezu, jak i wapnia oraz fosforu. Warto podawać je dzieciom pod różną postacią, gdyż są nie tylko pyszne w smaku, ale i bardzo dobrze wpływają na zdrowie naszych pociech.