Cytryna!

Cytryna to owoc sprowadzany do nas z zagranicy. Niezwykle lubiany oraz popularny w naszych domach. Używamy go głównie, jako dodatek do herbaty. Niektórzy miłośnicy tego owocu piją codziennie rano świeżo wyciśnięty sok z niego. To dobry owoc dla tych, którzy stosują dietę lub odchudzają się. Oczyszcza on nasz organizm z toksyn.
Cytryna jest wyjątkowo kwaśna. Dlatego bardzo rzadko jemy go bezpośrednio, jak inne owoce. Przeważnie kroimy ją na plasterki i spożywamy posypane cukrem lub pijemy z gorącą wodą bądź herbatą. Z powodu swojego smaku nie każdy zostanie jest fanem.
W sprzedaży możemy tez dostać lody o smaku cytrynowym. Cytryna zawiera przede wszystkim wiele witaminy C, jak i potasu. Warto podawać ją dzieciom, by nie chorowały w okresie zmożonej zachorowalności na grypę oraz przeziębienia. To także dobry domowy sposób ochrony naszych pociech, jeśli mają tendencję do częstych chorób układu oddechowego. Taka kuracja na pewno wzmocni ich młody organizm i ten już trochę starszy, więc jest dobra i dla dzieci i ich rodziców.